15.02 – Elektryczny Węgorz: Na ratunek psiakom!

1538772_628121760584262_951803036_nFundacja Viva! Akcja dla zwierząt gorąco zaprasza na imprezę z najbardziej znanym łódzkim propagatorem szaleństwa – Elektrycznym Węgorzem.

Afterparty – Strzelec (lider formacji Już Nie Żyjesz, 1/2 duetu ALLES)

Kiedy? 15 lutego
Gdzie? W klubokawiarni Niebostan ul. Piotrkowska 17
O której? O 21.00
Za ile? Za 15zł

Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na schronisko w Korabiewicach, które od lutego 2012 roku prowadzone jest wyłącznie przez fundację Viva.

Link do wydarzenia na Facebooku: KLIK
Korabiewice za starych rządów – głód, nieleczone i niesterylizowane zwierzęta, śmierć.

Korabiewice po przejęciu przez Fundację Viva!- schronienie dla ponad 270 psów, 17 koni, 4 świń 4 kóz, krowy, byka i owcy, remont boksów, codzienne karmienie i pojenie, sterylizacje, leczenie, adopcje i socjalizacje psów, wolontariat.

Więcej informacji nt. historii schroniska znajdziecie w reportażu Uwagi –
http://uwaga.tvn.pl/61538,wideo,377444,nowa_odslona_schroniska_w_korabiewicach,nowa_odslona_schroniska_w_korabiewicach,reportaz.html
oraz na stronie http://www.schronisko.info.pl/o-nas/historia-schroniska)

————————–————————–————————–

Elektryczny Węgorz łódzki jednoosobowy propagator muzycznego szaleństwa, działający mniej lub bardziej oficjalnie od 2002 roku. Tworzy piosenki oparte na rymowanych historyjkach, opowiadanych w rytm surowych elektronicznych dźwięków. Luźno podchodzący do rytmiki i często jedynie sobie znanego akcentowania słów. Autor tekstów, wokalista i producent muzyki oraz realizator nagrań w swoim domowym Plastik Studio.
Węgorz w czasie swojej działalności poza nagrywaniem płyt i graniem szalonych koncertów miał również przyjemność pojawić się na ekranie oraz nagrać piosenki do wielokrotnie nagradzanego animowanego dokumentu Balbiny Bruszewskiej pt.: „Miasto Płynie”. Współpraca z Balbiną zaowocowała również realizacją teledysku do protest songu pt.”Uszatek” ,który powstał w obronie łódzkiego studia SE-MA-FOR. W 2008 roku piosenką „Jestem Komiksowy” promowany był 19.Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Łodzi. W roku 2010 projekt został nagrodzony w plebiscycie Punkt dla Łodzi w kategorii Twórcze Szaleństwo za „Autentycznie alternatywna twórczość”. Elektryczny Węgorz jest również autorem tekstu piosenki „Łódź miasto pozytywnej wibracji” śpiewanej przez Josha Skjolda w filmie zrealizowanym na potrzeby promocji miasta Łodzi w ramach projektu Łódź – Europejska Stolica Kultury 2016.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.