Akcja mailingowa przeciwko okrutnej projektantce!


W październiku 2010 roku firma IC Companys przejęła 100% procent udziałów przedsiębiorstwa duńskiej projektantki Malene Birger. O ile potentaci konsekwentnie nie używają futer w swoich kolekcjach, o tyle Malene Birger nie widzi w wykorzystywaniu zwierząt nic złego i wciąż promuje stosowanie zwierzęcych futer.

IC Companys niewiele robi by zmienić te sytuacje i przy wszelkich próbach protestu gra na zwłokę. Nie pozwólmy by taka postawa pozostała bez niczyjej reakcji!

Ubrania projektowane przez Malene Birger są sprzedawane przede wszystkim w sklepach Jackpot, ale do IC Companys należą także Cottonfield, Part Two i Matinique. Dołączcie do nas i nie kupujcie nic w tych sklepach dopóki IC Companys nie pożegna się z futrzarstwem definitywnie albo nie zmusi okrutnej projektantki do zmiany polityki!

Wysyłajcie maile na adresy:

patrycja.klos@iccompanys.com – sklep w Łodzi

office-pl@iccompanys.com – biuro IC Companys

Jeśli dostaniecie odpowiedź koniecznie przyślijcie ją na adres: lodz@viva.org.pl

Oto przykładowa treść maila:

Szanowni Państwo!

Dowiedziałem\am się, iż sieć Państwa sklepów korzysta z usług Malene Birger. Było to dla mnie sporym zaskoczeniem, jako że firma IC Companys zwykła unikać projektantów promujących stosowanie futer zwierząt. Wyrażam tym samym swoje oburzenie w związku ze współpracą Państwa firmy z wymienioną projektantką.

Uważam, że sprzedaż i produkcja futer naturalnych jest wysoce nieetyczna. Proces pozyskiwania futer wiąże się z niewyobrażalnymi cierpieniami milionów zwierząt, za to przynosi duże zyski nielicznej grupie niemoralnych osób jak Malene Birger. Ponadto masowa hodowla zwierząt i konserwacja futer wiąże się ze stopniową degradacją środowiska naturalnego.

Podsumowując, dopóki firma IC Companys w oficjalnym komunikacie nie ogłosi zakończenia współpracy z Malene Birger lub nie wymusi na niej zaprzestania używania futer naturalnych nie zamierzam korzystać z usług sklepów Matinique, Part Two, Cottonfield ani Jackpot. Ponadto jeśli pojawia się protesty przeciwko stosowaniu futrom naturalnym zamierzam wziąć w nich udział i poruszyć temat Państwa współpracy z Malene Birger.

 

Z poważaniem,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.