Akcja sterylizacja na Smutnej

Od jakiegoś czasu dochodziły nas słuchy o dużej ilości kotów wolnożyjących przy WORD-zie i zajezdni PKS na ul. Smutnej. Gdy zobaczyliśmy je sami, okazało się że stadko to ok. 15 kotów. Zwierzaki są sycie dokarmiane przez dobrych ludzi mieszkających i pracujących w okolicy. Mimo najlepszych chęci opiekunowie nie mieli jednak środków na sterylizacje zwierzaków.

Gdy usłyszeliśmy, że potencjalne maluchy niechybnie czeka śmierć pod kołami aut postanowiliśmy działać. Ze wsparciem łódzkiej grupy KOTYlion dwa razy podchodziliśmy do łapania kotów.

Przy pierwszej próbie koty zdecydowanie przewyższyły nas swoją zwinnością, więc udało się złapać tylko czarną kotkę. Przy drugim podejściu posiłkowaliśmy się klatką łapką i tuńczykiem w sosie własnym, więc złapaliśmy 5 kotów.

Podsumowując akcję złapaliśmy 6 zwierzaków, z czego 5 okazało się kotkami, a 1 kotem. Wszystkie są już wysterylizowane i wróciły w swoje okolice, gdzie tęsknili za nimi opiekunowie. Zabiegi kosztowały nas 550 złotych, z czego 500 złotych zgodził się wypłacić KOTYlion, za co serdecznie dziękujemy. Gdybyście chcieli pomóc nam spłacić dług wdzięczności zapraszamy do zakładki „Pomoc finansowa”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.