„Cyrk TAK, ale bez zwierząt!” – Relacja

2 i 3 marca pod cyrkiem Kaskada w Łodzi fundacja Viva! Akcja dla zwierząt zorganizowała pikietę przeciwko tresurze dzikich zwierząt.

Założeniem akcji było pokazanie ludziom, że sprzeciwiamy się wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach, a nie cyrkom jako takim. Rodzicom z dziećmi, którzy ustawiali się w kolejce do kupienia biletów na spektakl rozdawane były ulotki.

Stojący w kolejce przez cały czas obserwowali również plakaty z następującymi wymownymi hasłami: „Cyrk TAK ale BEZ zwierząt”, „Cyrk jest śmieszny? Nie dla zwierząt!”, „Jakie sztuczki TY zrobił(a)byś pod groźbą bata?”. Piketa była pokojowa i staraliśmy się nie wchodzić w zbędne dyskusje i przerzucanie się argumentami.

Spotkaliśmy się z kilkoma reakcjami zrozumienia ze strony rodziców, jednak jako, że „dzieciom się nie odmawia”, „obiecałam już mojemu dziecku” raczej nikt nie zrezygnował ze spektaklu. Podejrzewamy, że udało nam się zniechęcić jedną mamę z córeczką. Uważamy, że to i tak sukces. Możemy mieć jedynie nadzieję, że część z rodziców przeczyta ulotki w domu i zastanowi się choć trochę, i może już następnym razem nie pójdzie do cyrku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.