Dzień cyrku bez zwierząt w Łodzi!

Fundacja Viva! Akcja dla zwierząt – Łódź, Koalicja CYRK BEZ ZWIERZĄToraz Carnival-Łódź Przestrzeń zapraszają na pokazy sztuki cyrkowej z okazji Dnia Cyrku Bez Zwierząt!

Kiedy? 7 czerwca – niedziela
Gdzie? Zachodnia 47, parking przy UMŁ – przy Manufakturze
O której? Start 12.00 Koniec 15.30

Podczas naszej niedzielnej akcji będziemy chcieli pokazać łodzianom, że sztuka cyrkowa może być piękna, ale wtedy, kiedy tworzona jest przez artystów, którzy z własnego wyboru trenują i prezentują swoje umiejętności. Żonglerka, szczudlarstwo, balansowanie na linie czy akrobatyka są widowiskowe i zapewniają rozrywkę dla całej rodziny. Na świecie i w Polsce jest wiele cyrków bez zwierząt, jak choćby Baobab, Cirque du Soleil, Circus Hassani czy The Blackpool Tower Circus, w Łodzi – Teatr V6.

Podczas naszej akcji swoje umiejętności zaprezentują kuglarze z łódzkiej grupy CARNIVAL.

Oprócz tego na naszym stoisku będzie ostatnia możliwośc podpisania PETYCJI „W sprawie zwierząt wykorzystywanych
przez człowieka dla celów rozrywki” przed wysłaniem jej do Sejmu!

Wielka Brytania, Austria, Belgia, Słowenia, Węgry, Chorwacja, Holandia, Izrael, Panama, Peru, Paragwaj, Singapur, Kolumbia, Salwador, Ekwador, Kostaryka to kraje, w których obowiązuje zakaz wykorzystywania dzikich zwierząt w cyrkach. W Grecji, Boliwii, Bośni i Hercegowina, Chinach, Brazylii oraz na Malcie i Cyprze zakaz obejmuje wszystkie, nie tylko dzikie, zwierzęta. W Danii, Australii, USA, Szwajcarii, Szwecji, Kanadzie, Meksyku, Czechach, Finlandia, Nowej Zelandii, Indiach i na Taiwanie wprowadzono częściowe ograniczenia. Różne miasta i regiony na świecie wprowadziły lokalny zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrku, pomimo iż prawo krajowe na nie zezwala np. w Hiszpanii w 137 miastach oraz całym regionie Katalonii.

TERAZ czas na POLSKĘ!

Do zobaczenia 7 czerwca!

Kontakt do organizatorów:
lodz@viva.org.pl
tel. 790-102- 283

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.