Odpowiedź prezydenta Tomaszowa na nasz list ws. zabstrzelenia dzika

Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego odpowiedział na nasz list w sprawie karygodnego zastrzelenia dzika i zaniedbań w powiecie (sprawę opisywalismy tutaj).

Komentarz Vivy:

Dziękujemy za odpowiedź i reakcję, którą zamierzamy monitorować. Daleko nam jednak do entuzjazmu, ponieważ zadziwia i martwi nas fakt, że przez wiele lat żadni lokalni włodarze nie wpadli na pomysł by uzbroić lokalne służby w broń pneumatyczną na naboje usypiające lub chociaż procedury postępowania w
wypadku pojawienia się dzikich zwierząt na osiedlach miejskich.

Ponadto nie odniesiono się do legalności wydania decyzji o zabiciu dzika, która została zapisana na kartce z notatnika. Pominięto również fakt, że domagaliśmy się wyciągnięcia konsekwencji wobec urzędników, którzy przez tyle czasu nie mieli wystarczająco wyobraźni by służby interwencyjne w broń na naboje usypiające zaopatrzyć.

Warto jednak wynieść z tej tragedii lekcję i zadać sobie pytanie: ilu jeszcze samorządowców myśli o dzikich zwierzętach tak szybko jak tomaszowscy? Ślijcie listy polecone do swoich włodarzy z zapytaniami o istnienie procedur postępowania z dzikimi zwierzętami i zaopatrzenie służb interwencyjnych w broń na naboje usypiające. Niech wiedzą brak przepisów nie zwalnia z zasad zdrowego rozsądku i troski o zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.