Pomóż nam kupić klatki łapki!

 

 To my, aktywiści Viva! Akcja dla zwierząt – Łódź. Razem z Wami od 2011 roku pomagamy zwierzętom i promujemy ich prawa w naszym mieście.

Pewnie wiecie, że w naszym mieście jest mnóstwo miejsc, gdzie żyją ogromne stada kotów wolno żyjących zdanych tylko na siebie. Nawet jeśli są dokarmiane przez dobrych ludzi, to cierpią z powodu chorób i nierzadko – ludzkiego okrucieństwa.

Koty wolno żyjące podlegają ochronie prawnej i są naturalnym elementem miejskiego krajobrazu. Ich obecność odstrasza szczury i inne gryzonie, które są znacznie groźniejsze z punktu widzenia epidemiologicznego. Niestety zbyt liczne grupy kotów, które trudna utrzymać w zdrowiu i czystości, prowokują konflikty między mieszkańcami kamienic, bloków i działek.

Niestety nieporozumienia między ludźmi prawie zawsze odbijają się na kotach i doprowadzają do aktów okrucieństwa. Osobiście próbowaliśmy uratować kotki z osiedla Gorkiego, ale niestety tylko jeden zdołał przeżyć atak ludzkiej agresji…

10458645_699575846756796_3685171318393832952_n

Chcielibyśmy nie dopuścić do narastania tego typu konfliktów w naszym mieście. Pragniemy pomóc kotom wolno żyjącym, a pierwszym i najważniejszym krokiem jest ich sterylizacja. Niekontrolowany rozród prowadzi tylko i wyłącznie do cierpienia. Koty giną z powodu chorób, pod kołami aut, z głodu czy z rąk niezadowolonych z ich obecności ludzi.

Od początku naszej działalności pożyczaliśmy klatki łapki od Kotyliona i udało nam się pomóc kotom żyjącym przy ul. Pomorskiej, Smutnej, Gorkiego, Bartoka oraz w Kalonce. Kilkadziesiąt kotów i kotek po złapaniu dostało opiekę weterynaryjną i zostało wysterylizowanych. Następnie wróciły do swojego środowiska, gdzie dalej żyją, ale nie rozmnażają się.DSCF0060.JPG

Chcielibyśmy pomóc jeszcze bardziej, ale jako wolontariusze musimy godzić pomóc zwierzętom z obowiązkami zawodowymi. Pożyczanie klatek łapek jest dla nas kłopotliwe i kosztuje nas sporo czasu, który moglibyśmy wykorzystać na bezpośrednią pomoc zwierzętom. Niestety zdarza się, że nie możemy pomóc w odłowie kotów z racji braku dostępnego sprzętu.

Dlatego chcielibyśmy Was poprosić o pomoc w zakupie własnych klatek łapek. Im więcej czasu i uwagi poświęcimy samym kotom, tym skuteczniejsze będą nasze działania. Sterylizując jednego kota, możemy oszczędzić cierpienia dziesiątkom innych.

Wpłać dowolną kwotę z dopiskiem „ŁÓDŹ” na konto:
10 2030 0045 1110 0000 0255 8300
FUNDACJA MIĘDZYNARODOWY RUCH NA RZECZ ZWIERZĄT VIVA!
ul. Kawęczynska 16 lok 39
03-772 Warszawa
Dziękujemy!

DSCF0042

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.