Protest pod cyrkiem Korona 12.04 – relacja

W związku z odbywającymi się w zeszłą sobotę pokazami cyrkowymi organizowanymi przez trupę Korona, grupa aktywistów lokalnego oddziału Vivy postanowiła przeprowadzić spontaniczną akcję mającą na celu uświadomienie uczestnikom spektakli ciemnych stron tej niepozornej rozrywki.

PhotoGrid_1397402224048Pokazy, podczas których dzieci obserwują zdominowane i zupełnie podporządkowane rozkazom tresera zwierzęta niestety wpasowują się w utrwalony w naszej kulturze model postrzegania zwierząt, jako poddanych ludziom. Odizolowanie od środowiska naturalnego, strach i cierpienie związane z intensywnym szkoleniem od najmłodszych lat oraz życie spędzane w ciasnych metalowych kratach to cena, która musi zostać zapłacona przez zwierzęta za oklaski widowni.

Aktywiści rozstawili swoje stanowisko informacyjne, na którym można było zapoznać się z filmami obrazującymi codzienne męczarnie cyrkowych zwierząt, po czym przez około godzinę prowadzili rozmowy z widzami, rozdawali tematyczne ulotki i namawiali do rezygnacji z kupna biletu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.