Wyślij pocztówkę – odeślij futro do historii! – Relacja

Weekend 17-18 lutego sponsorowała literka A jak Antyfutro, gdyż wtedy własnie zorganizowaliśmy dwie akcje wspierające kampanię na rzecz zakazu hodowli zwierząt futerkowych.

Zaczęło sie wieczorem w sobotę w klubokawiarni Granda, gdzie odbyła się Wielka Wegańska Wyżerka. Pyszne dania rozchodziły sie mgnieniu oka, jako że liczba smakoszy przekroczyła nasze oczekiwania. W przyszłości na pewno przygotujemy sie lepiej na eksplozję wegańskich apetytów 🙂

Po godzinnej uczcie przeplatanej pisaniem pocztówek antyfutrzarskich do premiera Marta przedstawiła w dwóch prezentacjach proste sposoby na pomaganie zwierzętom oraz streściła czym zajmujemy się, jako oddział fundacji Viva! Akcja dla zwierząt.

Później ruszyliśmy do tańca w ramach premierowego Viva Rock’n Roll Party. Choć zaczęło się od nieśmiałych tańców to szybko zabawa przeobraziła się w wesoły dwubój, polegający na łączeniu swingu z graniem w trambambule. Najwytrwalsi zawodnicy i zawodniczki przetrwali do wczesnych godzin porannych 🙂

Nastepnego dnia ruszyliśmy na pikietę pod Manufakturę, by zachęcać przechodniów do pisania pocztówek do premiera.  Mimo srogich warunków pogodowych, odbiór naszej inicjatywy był bardzo pozytywny i wiele osób życzyło nam powodzenia. Wymarzliśmy, ale siły dodawały na głosy poparcia od łodzian.

Podsumowując około tysiąca wspaniałych osób podpisało się pod apelem do premiera by zakończył horror futrzarstwa w Polsce. Wkrótce zostaną one zaniesione do kancelarii premiera w Warszawie. Wszystkim którzy pomogli w organizacji imprez i pikiety serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.