XII edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Wege już za nami

Co roku Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! organizuje obchody ogólnopolskiego Tygodnia Wege. W dniach 14-20 maja 2018 roku w 13 miastach Polski odbyły się różnorodne wydarzenia poświęcone tematyce szeroko pojętego weganizmu. Nie zabrakło debat, warsztatów kulinarnych, paneli dyskusyjnych czy eventów sportowych.

Ogólnopolski Tydzień Wege zawitał również do Łodzi. Przez cały tydzień w 18 łódzkich restauracjach, kawiarniach i sklepach obowiązywały specjalne zniżki. Już dawno temu obalono mit, że bycie wege to jedzenie przysłowiowej trawy, dziś jest już dostępny pełen wachlarz wegańskich dań i produktów. Mogliśmy skosztować wybornych wegańskich lodów, bajecznych ciast, rewelacyjnego sushi, hummusu idealnego, zapiekanek z wege serem, zup, obłędnych gołąbków, roślinnych burgerów, falafeli i wielu innych pyszności, aż nie sposób ich wszystkich wymienić. Partnerzy akcji zadbali aby było smacznie i różnorodnie, a co najważniejsze – roślinnie. Dziękujemy: Big Bang Studio, Fafalafa by Papuvege, Kaminari Sushi, Kardamon, Korzenie, Moka Vege, Papuvege, Soup Culture, Restauracja Zielona, Stacja Street Food, Takżetego, Tel Aviv Urban Food, TU, Tubajka, Vegevege.pl, Zapiekarnia, Zjadliwości. Kuchnia roślinna. Cudownie, że uzupełniacie łódzką mapę kulinarną o miejsca, gdzie wegańskie opcje są zawsze dostępne (a nawet niektórzy z Was zdecydowali się na całe menu wegańskie).
17 maja w lokalu TU odbyło się spotkanie pt.: Kosmetyczny labirynt: jak odnaleźć się w gąszczu marek, reklam i prawdy. Spotkanie poprowadziły Kasia Konopa z PINK MINK Studio – Vegan Make Up oraz Ewa Wewiór z Happy Rabbit. Dbanie o urodę bez krzywdzenia zwierząt jest możliwe. Udowadniają to marki, które wsparły spotkanie próbkami swoich kosmetyków. Byli z nami: Orientana, L’biotica Biovax, Clochee, Cares Body, MIYA Cosmetics, Auna kosmetyki wegańskie, PuroBio Polska, O!Figa, Ecospa, Bioetiq oraz Mokosh Cosmetics. Firmia Fridge by yDe ufundowała voucher konkursowy o wartości 250 zł. Dziękujemy!
18 maja przez cały dzień w w studiu HARD TO FORGET (tattoo & piercing) odbywał się charytatywny Walk-in-Day pt: Oh my Kot! Artyści, którzy przygotowali flashe tatuaży dedykowanych specjalnie na tę akcję, wyróżniają się nie tylko niezwykłym talentem, ale również ogromną empatią dla zwierząt. Adam Pawlowski, Kama Tattoo, Deyf Tattoozz, Lothary oraz Joahannah przekazali cały dochód ze swoich prac na rzecz kotów znajdujących się w domach tymczasowych, będących pod opieką łódzkiej grupy lokalnej Viva! Dzięki nim udało się opłacić fakturę za leczenie kotów z domu tymczasowego Lenki i zakupić karmę oraz żwirek dla kotów wolno żyjących i piwnicznych z osiedla Bartoka. Specjalną paczkę z dużym rabatem skompletował Best Friends Sklep Zoologiczny.

Tego samego dnia w Pop’n’Art odbył się wykład pt.: TOP 10 roślinnych asów dietetycznych. Wegański trener osobisty, blogger Spindoctor oraz właściciel marki Only You – Michał Płachciński w humorystyczny oraz pozbawiony naukowej rutyny sposób odkrył przed nami ukryte wartości zdrowotne roślin, które powinny być podstawą diety roślinnej. Michał ma w sobie takie pokłady energii i motywacji, że już przebywanie w jego towarzystwie powoduje, że chcemy być wege, ale w zdrowy i świadomy sposób, tak aby być wzorem dla tych, którzy jeszcze wege nie są. Najbardziej aktywna uczestniczka spotkania została nagrodzona zaproszeniem na trening personalny w Only You, a ci, którzy słuchali wykładu uważnie, wygrali vouchery na wegański makaron od PASTA GO!

 

Również w sobotę 19 maja nie zabrakło atrakcji. W południe w Parku Poniatowskiego odbył się warsztat – Weganie i bieganie – podstawy techniki biegowej, który poprowadził Robert Jasion z Only You. Tych co kochają biegać nie trzeba było przekonywać, ale jeśli należymy do osób, dla których bieganie jest trudne lub nudne to inspirujący Robert na pewno zmienił nasze zdanie.
Tego samego dnia po południu odbyło się kolejne spotkanie. Tym razem w 6 Dzielnicy socjolog, działacz społeczny i autor książki „Społeczeństwo bez mięsa” – Jarosław Urbański był gościem Klaudii Wojciechowskiej z Ret Sat.
Łódzki Tydzień Wege zakończył się 20 maja treningiem na rowerach – Wege Indoor Cycling w centrum fitness Only You. Pełen energii Adam Górnik zafundował nam potężny trening na rowerach, ale miło, że uwzględnił zróżnicowaną kondycję fizyczną uczestników i zadbał o to, żeby zostało nam trochę sił na powrót do domu 🙂
Dziękujemy wszystkim partnerom akcji i sponsorom, ale przede wszystkim Wam, że byliście z nami. A jeśli Was nie było, to następnym razem nie może Was zabraknąć. Bycie wege jest fajne, zdrowe i smaczne. Dbajmy o swoje zdrowie i zachęcajmy do zmian innych. Zwierzęta będą nam wdzięczne.
Zapraszamy na kolejne eventy. Łódzka grupa lokalna Viva! ma ogromne serce dla zwierząt i głowę pełną pomysłów. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.